تاثیر محتوا در سئو سایتتاثیر محتوا در سئو سایت غیر قابل انکار است. هر وب سایتی برای اینکه بخواهد در بهینه سازی وب سایت موفق شود باید تاثیر محتوا در سئو سایت را کاملا جدی بگیرد. اما به نظر شما گوگل به چه محتوایی علاقه دارد؟ آیا صرف تولید محتوا می تواند در سئو سایت شما تاثیرگذار باشد؟ در این مقاله به ۵ عامل کلیدی در تولید محتوای موثر برای بهبود رتبه و جایگاه سایت در نتایج گوگل را برای شما بیان می کنم:

۱. برای افزایش تاثیر محتوا در سئو به زرافه نگاه کنید!

همیشه به همکارانم می گم اگر می خواهید جایگاه اول گوگل را بدست بیارید باید به زرافه نگاه کنید!! آنها منظور من را خوب متوجه می شوند و می دانند که قصد توهین ندارم. زرافه با داشتن گردن دراز این امکان را دارد که بتواند بهترین برگ های درختان را از آنها چیده و تغذیه کند. ما هم برای چیدن جایگاه اولین وب سایت گوگل باید محتوای طولانی در وب سایت تولید کنیم.

هر چه محتوای سایت شما طولانی باشد، گوگل به سایت شما امتیاز بیشتری می دهد. هر چند در حال حاضر مرسوم هست که محتوای خوب را برای مقاله ای با ۳۰۰ کلمه در نظر می کیرند، اما من به عنوان مشاور سئو به شما پیشنهاد می کنم که مقالات خود را با بیبشتر از ۲۰۰۰ کلمه تولید کنید.

تاثیر محتوا در سئو سایت

 

سوال مهم: ممکن است بگویید محتوای طولانی از حوصله مطالعه کاربر خارج است. و اینکه همیشه

در سئو سایت تاکید داریم که محتوا را برای کاربر بنویسم. پس چرا باید محتوای طولانی تولید کنیم؟

درخواست: سوال قشنگی هست. لطفا قبل از اینکه جواب را مطالعه کنید کمی بر روی پاسخ سوال تامل کنید! آیا پاسخی به ذهنتان می رسد؟ در انتهای همین مقاله پاسخ سوال را می دهم.

 

۲. برای افزایش تاثیر محتوا در سئو سفره آرایی کنید!

من در آشپزی ادعایی ندارم ولی معمولا اطرافیانم از دستپختم خیلی تعریف می کنند. از دست پخت خوب من بیشتر از نوع تهیه غذا به تزیین غذا ربط داره. تا جایی که بتونم از تمامی امکاناتم برای زیباسازی غذا و سفره استفاده می کنم. گوگل شکمو هم به این موضوع خیلی اهمیت میده.

تاثیر محتوا در سئو سایت

شما باید برای افزایبش تاثیر محتوا تولیدی وب سایت خود در سئو سایت، محتوای سایت را تزیین کنید.(یعنی چی؟) یعنی اینکه از تصاویر متعدد و مرتبط با قسمت های محتوای خود استفاده کنید. فایل صویت در محتوای خود قرار دهید. حتی اگر می توانید محتوای خود را تبدیل به یک فیلم تصویری کنید و در همان محتوا قرار دهید. از تصاویر انیمیشن گیف استفاده کنید. قسمت نظرسنجی را برای محتوای خود فعال کنید. قسمتی از رنگ محتوای خود مثل عناوین را تغییر دهید و کلی کار دیگه که به سلیقه خودتون می توانید برای تزیین محتوای سایت انجام دهید.

نتیجه اینکه کاربران زمان بیشتری را در سایت ما سپری کنند.

۳. برای افزایش تاثیر محتوا در سئو از LSI کمک بگیرید!

شاید بپرسید LSI چیست؟

LSI مخفف عبارت Latent Semantic Indexing است. به زبان خیلی ساده یعنی تشخیص درست کلمات. به عنوان مثال شیر انواع معانی را دارد: شیر خشک، شیر آب ، شیر جنگل و … وقتی در گوگل شما کلمه شیر را به تنهایی جستجو می کنید، گوگل در ابتدا متوجه منظور شما نمی شود. پس در ۲ جا گوگل یک سری از کلمات را به شما پیشنهاد می دهد. یکی در همان باکس جستجو است و دیگری در پایین صفحه جستجو.

به تصاویر زیر خوب دقت کنید.

تاثیر محتوا در سئو سایت

 

تاثیر محتوا در سئو سایت

همان طور که مشاهده کردید گوگل بر اساس الگوریتم های هوشمند خود کلمات مترادف برای موضوع جستجوی شما را پیشنهاد داده است. حالا این چه ارتباطی با افزایش تاثیر محتوا در سئو سایت دارد؟

شما بایستی قبل از تولید محتوا، از LSI گوگل استفاده کنید و مقالات مناسبی را برای وب سایت خود تولید کنید. اگر به تصویر زیر دقت کنید متوجه می شوید که چرا اسم این مقاله ” تاثیر محتوا در سئو سایت” است. همانطور که مشاهده می کنید من در گوگل نوشتم ” تاثیر محتوا ” و گوگل پیشنهاد داده ” تاثیر محتوا در سئو سایت ” !

تاثیر محتوا در سئو سایت

نتیجه اینکه ما با کمک LSI مقالاتی تولید می کنیم که کابران به دنبال آنها هستند.

 

۴. برای افزایش تاثیر محتوا در سئو رستوران بوفه آزاد بزنید!

در رستوران های بوفه آزاد _ رستوران های مورد علاقه من _ شما هر منو غذایی که بخواهید می توانید مصرف کنید. مثلا برای بوفه آزاد صبحانه از حلیم، عدسی، خامه، کره، عسل، انواع مربا، پنیر، گردو، خرما، زبان، سرشیر، انواع نوشیدنی و … هر چی که دوست داشته باشید می توانید مصرف کنید.(اما به شرط حیات نه ممات!)

تاثیر محتوا در سئو سایت

در افزایش تاثیر محتوا در سئو هم شما می بایست هر چی که می توانید مقاله جامع خود را با محتوای جذاب و مرتبط کامل کنید. تمامی زوایای موضوع مقاله را پوشش بدید. طوری بنویسید که هیچ ابهامی در مقاله نباشه. در این صورت مخاطب شما هر قسمت را که بخواهد می تواند از آن برای رفع نیازش استفاده کند. برای درک بهتر این موضوع یک مثال می زنم:

مثلا ما می خواهیم برای کلمه سئو سایت ارزان مقاله بنوسیم. برای این مقاله باید سعی کنیم سوالاتی که ممکن است جستجو کنندگان موضوع با آن درگیر هستند را لیست کنیم :

 1. کدام سایت ها سئو سایت ارزان ارائه می دهند؟
 2. چی کار کنیم که سئو سایت ارزان تمام شود؟
 3. آیا اصلا سئو سایت ارزان امکان دارد؟
 4. قیمت تعرفه سئو ارزان از چند تومان شروع می شود؟
 5. هزینه سئو وردپرس و جوملا چقدر است؟
 6. آموزش سئو و انجام سئو سایت توسط خودمان ارزان تر است یا سفارش سئو؟
 7. روش های کاهش قیمت سئو سایت چیست؟
 8. شرکت سئو سایت ارزان در تهران؟
 9. و …

حالا بایستی تمامی سوالات به نحو مطلوبی در مقاله خودمان پاسخ دهیم تا هر کسی بر اساس نیاز خود بتواند از مقاله استفاده کند.

نتیجه اینکه ما به عنوان یک سایت مرجع از نگاه کابران سایت شناخته می شویم و اعتماد سازی راحت تر انجام می شود.

 

۵. برای افزایش تاثیر محتوا در سئو چاقو به دست بگیرید!

در رستوران های پیتزایی پس از پخت و برای خوردن راحت، پیتزا را با چاقوی مخصوص قسمت بندی می کنند. شما می بایست محتوای مقاله سایت را به قسمت های مختلف تقسیم بندی کنید. با این شیوه خوانایی محتوای شما بیشتر می شود و کاربران بهتر از نکته قبل استفاده خواهند کرد.

تاثیر محتوا در سئو سایت

محتوای مقاله سایت را به چندین قسمت تقسیم کنید و در هر قسمت سعی کنید از نکته دوم یعنی سفره آرایی محتوا به شکل مطلوبی استفاده کنید. برای قسمت های تقسیم شده حتما عنوان از نوع H2 الی H6 استفاده کنید. این تگ ها خیلی مورد علاقه گوگل هستند.

نتیجه اینکه خوانایی محتوای سایت شما بیشتر می شود و مخاطب شما سریعتر پاسخ خود را دریافت می کند.

 

پاسخ سوال: تا حالا باید پاسخ سوال را متوجه شده باشید. ما از محتوای طولانی در وب سایت استفاده می کنیم برای اینکه :

 1. تمامی سلیقه ها و نیازهای کاربران را تا حد ممکن پوشش داده باشیم
 2. نظر مثبت و حمایتی گوگل را برای وب سایت خود جلب کنیم
 3. کابران زمان بیشتری در سایت ما سپری کنند که خود همین باعث افزایش رتبه سایت ما در سئو می شود
 4. سایت ما به عنوان یک سایت مرجع در میان کاربران شناخته می شود.
 5. اعتماد سازی در مخاطبین مقاله بهتر انجام می شود و راحت تر اقدام به خرید از سایت صورت می گیرد.
منبع: سئو سایت پیشرو ارتباط

اگر شما هم پاسخ های دیگری دارید در ادامه همین پست بنویسید.

تاثیر محتوا در سئو سایت