۵ اصل سئوی محتوا سایتسئوی محتوا چیست؟ از گذشته مطرح بوده که محتوا پادشاه است! به همین دلیل خیلی از سایتها در بهینه سازی وب سایت برای کسب بهترین رتبه گوگل سعی به تولید محتوای سایت می کنند. اما این کار اشتباه است!

در این مقاله ۵ نکته کلیدی در سئوی محتوا را آموزش می دهم. نکاتی که باعث شد با سئو محتوا، در کمتر از ۱۰ روز سایت تازه تاسیس OSEO.ir را برای کلمه کلیدی مشاور سئو به رتبه صفحه سوم گوگل برسونم! به عنوان مشاور سئو شما پیشنهاد می کنم حتما این ۵ نکته را با دقت مطالعه کنید:

 

۱.سئوی محتوا یعنی مثل معلم محبوب باشیم

حتما شما هم در طول دوران تحصیل مدرسه معلمانی داشته اید که برای شما جایگاه ویژه ای داشتند! آنها را از صمیم قلب دوست داشتید. به آموزش های آنها با تمام وجود گوش می دادید، هر چند ممکن بود درس تدریسی معلم مورد علاقه شما نبوده باشد!

شما در سئو محتوا باید دقیقا به مانند معلم محبوب خود عمل کنید. یعنی سعی کنید با تولید محتوای کاربرپسند _ نه گوگل پسند _ مخاطبین وب سایت خود را عاشق خودتون کنید! صادقانه به آنها آموزش دهید و سعی کنید محتوای سایت را بر اساس علایق آنها تولید کنید!

 

۲.سئوی محتوا یعنی مثل آدم های حراف ولی دوست داشتنی باشیم

اگر می خواهید بر روی سئو محتوا سایت تمرکز کنید باید مثل آدم های حراف، محتوای طولانی برای مخاطبین وب سایت تولید کنید. استاندارد مشخصی برای محتوای مقالات سایت در نظر گرفته نشده است اما معمولا هر مقاله مناسب برای سئو سایت می بایست حداقل دارای ۳۰۰ کلمه باشد. البته دقت کنید که محتوای تولیدی شما بایستی کاربر پسند باشد و نه اینکه برای جلب توجه ربات های گوگل سعی کنید با کلمات کلیدی مورد نظرتان مقالات را پر کنید.

معمولا مقالاتی که سعی می کنند کلمات کلیدی را در بیشترین حالات خود در سایت استفاده کنند، جذابیت و خوانایی خود را برای کاربران وب سایت از دست می دهند.

 

۳.سئوی محتوا یعنی به قانون اساسی گوگل احترام بگذاریم

گوگل برای اینکه شما را در رتبه های برتر نمایش دهد، قوانین خاصی را برای این موضوع وضع کرده است. قوانین سئو سایت تعریف شده در گوگل زیاد است و من در اینجا به چند مورد مهم اشاره می کنم:

  • برای تمامی محتوای سایت از عناوین واقعی استفاده کنید

در برخی موارد وب سایت ها مقالاتی را با عناوین غیر مرتبط در وب سایت منتشر می کنند. این روش کلاه سیاه در سئو است. پس از مدتی شما مشاهده می کنید که سایت شما در گوگل رتبه خوبی بدست آورده است. اما بعد از مدتی میبینید که خیلی سریع جایگاه خود را از دست داده اید و یا حتی ممکن است از سمت گوگل جریمه شوید!

  • عنوان صفحه سایت بیشتر از ۷۰ کاراکتر نباشد.

عنوان صفحات وب سایت می بایست بیشتر از ۷۰ حرف نباشد. عناوین خود را با علامت هایی مانند ( | ) یا ( – ) و … می توانید جدا کنید. دقت داشته باشید که علامت های جدا کننده و فاصله های بین کاراکتر ها هم هر کدام یک کاراکتر حساب می شوند.

  • برای محتوای تولیدی توضیحات یا همان description واقعی تولید کنید.

این موضوع هم به مانند مورد اول خیلی مهم است. سعی کنید در قسمت description چکیده ای جذاب از محتوای خود قرار دهید و از قرار دادن کلمات کلیدی زیاد در این بخش جدا خودداری کنید.

  • از تگ های H1 الی H6 برای عناوین و قسمت های محتوا استفاده کنید.

انتخاب صحیح عناوین بر اساس تگ های H1 الی H6 نکته مهمی است. راستی استفاده بیش از حد تگ های فوق هم باعث عصبانی شدن گوگل میشه. پس سعی کنید گوگل را خشمگین نکنید!

  • و …

۴.سئوی محتوا یعنی لباس پلو خوری نپوشیم!

معمولا ماها وقتی لباس رسمی می پوشیم سعی می کنیم یک سری آداب و رسوم خاص میهمانی رسمی را رعایت کنیم. ممکن است در صحبت کردن به صورت لفظ قلم صحبت کنیم و خیلی تمیزو اتو کشیده برخورد کنیم.

در تولید محتوای سایت این حالت را فراموش کنید. تمام تلاشتون این باشه که محتوای تولیدی سایت شما بیشتر از اینکه بخواهد رسمی بیان بشه سعی کنه که خیلی ساده و صمیمی با مخاطب برخورد کنه! هر چه کاربر وب سایت شما بیشتر با محتوای سایت شما ارتباط برقرار کنه بیشترین زمان را در سایت شما سپری می کنه و خود این موضوع یک امتیاز مثبت از سمت گوگل برای شماست.

 

۵.سئوی محتوا یعنی میمون نباشیم!

یادش به خیر دوران بچگی! وقتی کسی ادای ما رو در می آورد می گقتیم: ” تقلید کار میمونه ؛ میمون جزء حیونه! ”

خیلی از سایت ها برای اینکه خودشون رو به زحمت نیندازند، از محتوای سایت های دیگه کپی برداری می کنند. به عنوان مشاور سئو سایت به شما تاکید می کنم که اینکار برای برای سلامتی سئوی سایت خودتون انجام ندید! کپی برداری از محتوای سایت ها، نه تنها یک کار غیر قانونی و غیر اخلاقی است، بلکه باعث میشود که سایت شما از سمت گوگل به عنوان یک سایت متقلب شناخته بشه و رتبه شما از دست بره!

البته من خیلی خوشحال میشم که دیگران از مطالب سایت ما کپی برداری کنند. چون این کار باعث میشه که گوگل ما را به عنوان یک سایت معتبر بشناسه که دیگران به عنوان مرجع از ما کپی برداری می کنند.

منبع: سئو سایت پیشرو ارتباط

۵ اصل سئوی محتوا سایت